MISSOULA, Mont. -

Here are the final scores from Thursday's Montana high school basketball games.

BOY'S BASKETBALL

Corvallis 61, Hamilton 54
   
Missoula Big Sky 47, Missoula Hellgate 45
   
District 2B at Glasgow
First Round   
Glasgow 52, Harlem 38
   
Plentywood 77, Poplar 39
   
District 3B at Colstrip
Semifinal   
Baker 68, Lodge Grass 59
   
Forsyth 83, Colstrip 61
   
District 4B at Columbus
Semifinal   
Columbus 64, Joliet 51
   
Shepherd 50, Huntley Project 44
   
District 5B at Belgrade
First Round   
Big Timber 50, Jefferson (Boulder) 40
   
Manhattan 56, Townsend 41
   
District 7B
Semifinal   
Bigfork 82, Eureka 38
   
Troy 48, Thompson Falls 45
   
District 3C at Malta
First Round   
Frazer 48, Lustre Christian 41
   
Hinsdale 62, Dodson 59, 2OT
   
Nashua 67, Saco-Whitewater 23
   
District 4C at Miles City
Quarterfinal   
Hysham 70, Melstone 27
   
Wibaux 72, Plevna 46
   
District 6C at Huntley Project
First Round   
Bridger 66, Reed Point-Rapelje 40
   
Broadview-Lavina 53, Roberts 33
   
District 8C at Great Falls
First Round   
Belt 64, Augusta 41
   
Centerville 56, Fort Benton 39
   
Great Falls Central 60, Geraldine 31
   
Highwood 63, Cascade 35
   
District 9C at Havre
Semifinal   
Big Sandy 73, Hays-Lodgepole 59
   
Box Elder 64, Chinook 41
   
District 10C at Conrad
First Round   
Heart Butte 70, Sunburst 24
   
Power 42, Chester-Joplin-Inverness 40
   
Simms 54, Valier 53
   
District 11-12C at Butte
First Round   
Ennis 61, Lone Peak 34
   
Manhattan Christian 65, White Sulphur Springs 33
   
Twin Bridges 82, Harrison-Willow Creek 43
   
District 13C at Frenchtown
First Round   
Darby 64, Phillipsburg 54
   
Drummond 66, Alberton 36
   
Seeley-Swan 72, Valley Christian 15
   
Victor 60, Lincoln 39
   
District 14C at Ronan
First Round   
Arlee 65, St. Regis 15
   
Charlo 44, Hot Springs 35
   
GIRLS BASKETBALL   
Missoula Big Sky 53, Missoula Hellgate 43
   
District 2B at Glasgow
First Round   
Plentywood 63, Poplar 19
   
Wolf Point 48, Harlem 32
   
District 3B at Colstrip
Semifinal   
Colstrip 62, Broadus 37
   
Forsyth 55, Baker 36
   
District 4B at Columbus
Semifinal   
Huntley Project 44, Red Lodge 41
   
Shepherd 41, Columbus 28
   
District 7B
First Round   
Thompson Falls 58, Plains 52
   
District 2C at Sidney
Semifinal   
Fairview 58, Westby-Grenora 57, 2OT
   
District 3C at Malta
First Round   
Hinsdale 59, Frazer 18
   
Nashua 64, Dodson 35
   
Scobey 29, Lustre Christian 17
   
District 4C at Miles City
Quarterfinal   
St. Labre 85, Melstone 20
   
Wibaux 61, Northern Cheyenne 48
   
District 6C at Huntley Project
Loser Out   
Absarokee 48, Bridger 32
   
Plenty Coups 46, Roberts 42
   
Semifinal   
Broadview-Lavina 32, Park City 25
   
Harlowton-Ryegate 52, Reed Point-Rapelje 14
   
District 7C at Lewistown
First Round   
Stanford-Geyser 53, Hobson 44
   
District 8C at Great Falls
Loser Out   
Cascade 44, Centerville 41
   
Great Falls Central 51, Highwood 47
   
Semifinal   
Belt 64, Fort Benton 23
   
District 9C at Havre
Semifinal   
Chinook 61, Box Elder 29
   
North Star 58, Big Sandy 49
   
District 11-12C at Butte
First Round   
Gardiner 40, Manhattan Christian 30
   
Shields Valley 48, White Sulphur Springs 22
   
Twin Bridges 54, Sheridan 19
   
District 13C at Frenchtown
Loser Out   
Darby 58, Phillipsburg 32
   
Valley Christian 52, Alberton 27
   
District 14C at Ronan
First Round   
Hot Springs 31, Noxon 30
   
St. Regis 30, Charlo 25
   
Superior 59, Two Eagle River 18